Skuteczne przyciąganie przeciwnej płci? Wszystko o feromonach

Każdy z nas przy wyborze partnera zwraca uwagę na coś innego. Dla niektórych liczy się wygląd, dla innych ważny jest charakter i zainteresowania. Najprostszym wyjaśnieniem, dlaczego tak jest, są nasze upodobania. Jednak mało osób wie, że w tym przypadku w grę wchodzą feromony. Czym są i co powodują?

Feromony na lepszy sex

Zacznijmy od tego, czym są feromony. To substancje chemiczne wydzielane na zewnątrz ciała, silnie oddziałujące na układ nerwowy człowieka. Są nośnikiem przeróżnych informacji, między innymi o stanie seksualnym człowieka i gotowości do reprodukcji. Wpływają głównie na relacje społeczno-seksualne. Modulują stan psychologiczny i fizjologiczny w ludzkim doborze płciowym. Nie są jednak świadomie postrzegane jako zapachy.

W przypadku człowieka feromony aktywują podwzgórze, które kontrolowane jest przez autonomiczny układ nerwowy. Odpowiada on za uwalnianie hormonów płciowych, podniecenie seksualne i zachowania rozrodcze. Feromony zawarte w męskich perfumach mogą przyciągać kobiety i zwiększać ich zainteresowanie seksualne, nie wpływają jednak na znajomość i zaufanie. Natomiast mężczyźni oceniają zapach kobiety miesiączkującej za przyjemniejszy, niż gdy przechodzi ona fazę niepłodną. Co więcej, panie w fazie jajeczkowania wydają się atrakcyjniejsze, gdyż ich twarz i piersi demonstrują zmiany w morfologii.

Zapach to bardzo ważny czynnik identyfikujący. Feromony wydzielane przez drugą osobę mogą komuś odpowiadać, ale mogą też wręcz odrzucać. Współcześnie, te substancje chemiczne można znaleźć w perfumach i wodach toaletowych. Jeżeli chcesz być postrzegany/a jako atrakcyjny/a, najpierw popracuj nad swoim zapachem!

źródło: http://redporno.pl