Dlaczego poszukiwanie miłości w czasie pandemii jest takie trudne?

Dlaczego poszukiwanie miłości w czasie pandemii jest takie trudne?

W dobie przeciągającej się już od roku pandemii koronawirusa znalezienie miłości jest o wiele trudniejsze niż zwykle. Jak więc znaleźć miłość podczas pandemii? O tym dowiesz się z naszego poradnika!

Dlaczego poszukiwanie miłości w czasie pandemii jest takie trudne?

Zdefiniuj najpierw – czego szukasz

Wiele samotnych osób na początku marnuje swoje szanse, myśląc, że jeśli ogłoszą, że szukają kogoś do nawiązania związku, wszyscy nagle będą chcieli z nim iść na randkę, ale kiedy się spotkają z brakiem reakcji, rezygnują z szukania miłości i przestają szukać. Wiele osób zapomina również wziąć pod uwagę, że znalezienie kogoś to długi i problematyczny proces – nawet bardziej problematyczny podczas pandemii – ponieważ gdzie można kogoś spotkać kogoś fajnego w dobie pandemii?

Gdzie możesz szukać kogoś nowego?

Na przykład możesz wybrać interesujące Cię kursy, dołączyć do grupy entuzjastycznych ludzi lub skorzystać z dowolnej aplikacji randkowej. Wtedy jest prawie pewne, że spotkasz ciekawych ludzi. Wiele pozytywnych aspektów poznawania nowych ludzi zostało udowodnionych naukowo, warto wspomnieć, że ludzie w tych czasach są jeszcze bardziej podatni na depresję, zwłaszcza po siedzeniu w izolacji.

Pamiętaj też, żeby nie wyglądać na zdesperowanego, bo jeśli ktoś będzie Cię widział jako zdesperowanego mężczyznę / kobietę, to trudno będzie ci poznać fajną osobę.

Traktuj internet jako ostatnią deskę ratunku

Naturalnie internetowe randki powinny się nam pojawiać jako ostateczność, jeśli chodzi o randkowanie. Nie da się ukryć, że przede wszystkim aplikacje randkowe to takie miejsce, gdzie ludzie w większości umawiają się na seks i nic poza tym, ponieważ miłość przez internet to coś bardzo rzadko spotykanego. Poznanie kogoś wartościowego jest naprawdę bardzo ciężkie, z tego powodu, że każdy przecież chce modela/modelki, czyż nie? Dodatkowo ogromny wybór sprawia, że niektóre osoby po prostu mają natłok rozmów, przez co wybranie kogoś jest bardzo ciężkie. Tinder pokazuje ci, że nie jesteś wyjątkowy, no chyba że masz posturę i twarz Brada Pitta.