Dlaczego nie warto oszczędzać na kupnie środków na bezpieczny seks?

Dlaczego nie warto oszczędzać na kupnie środków na bezpieczny seks?

Jeśli póki co nie chcemy mieć dzieci, albo nie mamy ochoty zarazić się chorobą weneryczną, podczas naszych ,,erotycznych” przygód, to lepiej jest trochę wydać, niż potem żałować. Czy to jest jednak jedyny powód, dla którego nie warto oszczędzać na kupnie środków do uprawiania bezpiecznego seksu?

Dlaczego nie warto oszczędzać na kupnie środków na bezpieczny seks?

Niektóre materiały mogą być gorsze od innych

Nie można zaprzeczyć, że atestowane materiały, które są bezpieczne i pozwalają na kontakt z ludzkim ciałem na pewno nie są tanie – ale za to przynajmniej oferują bezpieczeństwo i spokój, co powinno być priorytetem dla każdego, kto chce uprawiać bezpieczny seks. Najczęściej tanie sposoby na zabezpieczenie swojego seksu (jak na przykład prezerwatywy) są zwykle wykonane z materiałów, które są mniej bezpieczne dla naszego organizmu lub materiałów bardziej wrażliwych na bakterie lub grzyby, które są dla nas niebezpieczne i mogą powodować infekcje w okolicach intymnych, czego oczywiście byśmy nie chcieli, prawda? Na przykład możemy wziąć prezerwatywy.

Jak zapewne zdajesz sobie z tego sprawę, to prezerwatywy to jeden z najstarszych sposobów na antykoncepcję, oraz na zapobieganie ciąży. Co ciekawe, na internecie można znaleźć seks blogi które twierdzą, że pierwsze wzmianki na temat prezerwatyw można znaleźć już w okolicach szesnastego wieku we Francji. Wracając jednak do tematu, to oczywiste, że nie ma prostej, taniej i powszechnie dostępnej metody zapewniającej całkowitej ochrony przed ciążą i chorobami, ale tanie prezerwatywy mogą znacznie zwiększyć to ryzyko, dlatego warto stosować produkty tylko od renomowanych producentów prezerwatyw, gdy na przykład uprawiamy seks z kimś, kogo dopiero poznaliśmy (na nas tak nie patrzcie, wiemy że niektórzy z was to robią) lub kiedy też masz kilku partnerów seksualnych (bardzo nieładnie!).

Pamiętaj o tym, że każdy, kto jest aktywny seksualnie, może zarazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Co ciekawe, nawet nie przez sam seks, ale na przykład przez kontakt ze śluzem osoby zarażonej. Wracając jednak do prezerwatyw ,,a’la biedronka” – weź pod uwagę to, że skoro paczka takich prezerwatyw jest tańsza, to na pewno koszty jej produkcji też musiały być niższe, przez co na przykład guma jest cieńsza, więc istnieje większa szansa na to, że pęknie podczas stosunku, a tego byś nie chciał, prawda? Dlatego też, poeksperymentuj trochę – nie mówimy tu od razu o kupnie paczki pozłacanych prezerwatyw za przeszło 100zł sztuka, ale poszukaj produktów ze średniej półki z dobrą opinią użytkowników – wtedy będziesz miał pewność, że taki produkt cię podczas stosunku nie zawiedzie.