Jak sprawić, aby twój związek przetrwał kwarantannę?

Jak sprawić, aby twój związek przetrwał kwarantannę?

Wiele osób chce, aby ich związek trwał jak najdłużej, jednakże z drugiej strony koronawirus wiele z tych związków ,,zweryfikował”. Jak więc sprawić, aby to właśnie twój związek przetrwał kwarantannę? O tym dowiesz się już za chwilę!

Jak sprawić, aby twój związek przetrwał kwarantannę?

Nie trać wspólnego celu

Ze względu na niepewność związaną z kwarantanną niektórzy ludzie nagle zmienili swoje plany życiowe. Jeśli twoje cele życiowe są zgodne z celami twojego partnera, będzie to więcej niż połowa sukcesu. Wartości i cele są naszym wewnętrznym kompasem, umożliwiającym podążanie w wybranym przez nas kierunku. Fakty dowiodły, że kluczem do budowania dobrych relacji jest zawsze spójność wartości, bo jak już wspomnieliśmy, jeśli nie ma takiej relacji między wami, to rozpad twojego związku będzie nieuchronny. Pogodzenie dwóch różnych światopoglądów jest bardzo trudne, więc bądź tego świadomy i wybierz partnera, który ma podobny pogląd na życie – jeśli panika będzie panika, to się nie zmieni.

Utrzymanie związku kosztuje

Pamiętaj, że jeśli chcesz utrzymać swój związek, oboje musicie dać z siebie wszystko. Czasami nawet jeśli jedna strona ciężko pracuje, a druga nie, lepiej zerwać, bo udany związek wymaga dobrych chęci. Jedną z możliwych przyczyn nagłego zerwania związku jest panika, czyli niepewność co do tego, co stanie się z tą osobą, na przykład z powodu koronawirusa.

W końcu, jak sama nazwa wskazuje, sytuacje takie jak dzielenie się swoimi przemyśleniami muszą być wynikiem wzajemnego zrozumienia. Zwłaszcza, że zwykle myślimy, że jeśli ta osoba nas kocha i jesteśmy dla niej naprawdę ważni, to powinna znać nasze potrzeby. Tylko w ten sposób możemy znaleźć prawdziwą miłość i uczynić nasz związek trwałym. W końcu w dzisiejszych czasach trudno o dobre relacje, nie mówiąc już o koronawirusie, który jest jeszcze bardziej kłopotliwy dla wielu ludzi.

Co jeśli jednak chcesz zerwać?

W takim przypadku musisz przygotować się na okres bólu i niepewności. Pandemia to nie najlepszy czas na rozstanie, ale jeśli musisz, spróbuj zrobić to w cywilizowany sposób. Postaraj się wytłumaczyć swojemu partnerowi, co poszło nie tak, z jakiego powodu już nie masz dalej ochoty utrzymywać tego związku – pamiętaj też, aby w miarę możliwości trzymać swoje emocje na wodzy. Nigdy nie próbuj doprowadzić do rozstania z twoim partnerem przez SMS bądź rozmowę telefoniczną, bo to sprawi, że ty też będziesz czuł się gorzej. Postaraj się o godne zakończenie, ponieważ w innym wypadku w tych ciężkich czasach będziesz cierpiał jeszcze bardziej.