Dlaczego coraz więcej osób woli żyć samotnie?

Dlaczego coraz więcej osób woli żyć samotnie?

Coraz więcej ekspertów głosi, że z roku na rok coraz więcej osób wybiera bycie samotne życie, przez co liczba urodzeń drastycznie spada. Dlaczego jednak ludzie zdecydowanie wolą zostać sami, od znalezienia kogoś i założenia rodziny?

Dlaczego coraz więcej osób woli żyć samotnie?

Życie samemu to oszczędność

Będąc samemu oszczędzamy mnóstwo pieniędzy na tym, że nie musimy wydawać ciężko zarobionej pieniędzy na wszelakie formy rozrywki z drugą połówką. Nie musimy także przejmować się tym, że nasz prezent nie uda się, dzięki czemu zrzucamy z siebie kolejny stres. Całość wynagrodzenia przeznaczamy tylko i wyłącznie na siebie! Będąc singlem nie musimy przejmować się że po powrocie z imprezy firmowej, w domu czeka na nas żona lub mąż. Możemy wyjść ze znajomymi na piwo bez surowego wzroku partnera, jeśli jesteś sam, możesz pozwolić sobie na to, żeby zaszaleć. Jesteś młody/a, a to jest właśnie charakterystyczne dla Twojego wieku.

Brak potrzeby godzenia ambicji

Życie solo może być droższe, a także trudniejsze, zwłaszcza jeśli zachorujemy bądź najzwyczajniej w świecie potrzebujemy pomocy, a żaden znajomy nie jest w stanie nam jej zapewnić. Są to jednak zazwyczaj sytuacje rzadkie i nie zawsze wiążą się z kompletnym brakiem pomocnej dłoni wokół nas. Doświadczenie wielu pokoleń uczy, że to przyjaźń jest trwalsza od miłości i to przyjaciele są często o wiele bardziej lojalni i pomocni od naszych partnerów i partnerek, zwłaszcza z wieloletnim stażem.

Obawa przed zdradą

W końcu nikt nie miałby ochoty obudzić się pewnego dnia, i dowiedzieć się, że na przykład nasz partner uprawia seks z innymi ludźmi. Samotność co prawda eliminuje ten problem, ale z drugiej strony, jest to takie chowanie się przed światem, która może sprawić, że nigdy się nie rozwiniemy.

Wady samotności

Często single czują się samotni mimo przebywania w tłumie ludzi czy w pracy. Nawet pomimo dobrych stosunków, nie masz do kogo przyjść, wyżalić się, przytulić i powiedzieć jak ciężki był Twój dzień. To właśnie przez brak możliwości porozmawiania z drugą, bliską Ci osobą, mogą zacząć pojawiać się u Ciebie problemy natury psychologicznej. Druga połówka to właśnie ta osoba, która pomoże Ci przejść przez najcięższy okres w pracy, szkole czy rodzinie.

Źródło : https://najlepsze-porno.pl/