Antykoncepcja u kobiet

Kobiety, w odróżnieniu od mężczyzn, mają zdecydowanie więcej możliwości antykoncepcji. Przede wszystkim, zawsze mogą współtowarzyszyć mężczyznom podczas używania prezerwatyw, które to stanowią bardzo szeroką ofertę i oprócz normalnych zabezpieczających antykoncepcyjnie można wybrać także i takie, które dodatkowo sprawią nam więcej frajdy w łóżku.

Do wyboru mamy na przykład prezerwatywy chłodzące, rozgrzewające, pobudzające partnerkę, wypełnione żelem opóźniającym erekcję bądź posiadające wypustki i innego rodzaju elementy stymulujące zarówno partnera jak i partnerkę. Kobiety jako antykoncepcje nader często stosują także tabletki antykoncepcyjne i tutaj mamy do wyboru takie przyjmowane codziennie jak i na przykład raz w miesiącu. Tabletki te mają wyjątkowo dużą skuteczność i cieszą się dużą popularnością.

Z bardziej radykalnych form antykoncepcji, kobiety mają do dyspozycji chociażby spiralę dopochwową bądź mogą podwiązać jajowodów. Spiralę zawsze można później cofnąć i usunąć a jajowody podwiązane odwiązać.